Domácí

Na Trutnovsku řádili vlci! V oboře potrhali stádo daňků

Ve čtvrtek ráno se obec Bernartice na Trutnovsku nestačila divit. V místní oboře našli deset kusů potrhaných daňků, které mají mít podle místních na svědomí vlci. Ti se totiž kolem obory potulovali už dva dny.

Smutné ráno zažili majitelé obory s daňky v obci Bernartice, která se nachází jen pár kilometrů od Trutnova. Stádo zde měla napadnout smečka vlků, která v noci ze středu na čtvrtek zdolala dvoumetrový plot a napadla přibližně deset kusů zvířat.

Když poté vlci oboru opustili, do daňků se pustili krkavci. Majitelé obory zvířata našli ráno a byli otřesení z velké ztráty. Už dva dny se také domnívali, že by se vlci mohli v okolí pohybovat, což se jim bohužel potvrdilo.

Není to poprvé, co se vlci objevili v Královéhradeckém kraji. V roce 2015 se na Broumovsku usídlila rodina a napadla stáda ovcí. Poté útoky pokračovaly a kromě ovcí byly napadeny také krávy. Farmářům i zemědělcům tak vlci způsobili statisícové škody.

Související obsah

Místní zemědělci se začali bouřit a podali žalobu k soudu, aby mohli útočícího vlka na pastvině odstřelit. Žaloba byla zamítnuta. 

Na Trutnovsku se objevil vlk poprvé v loňském roce, ale jednalo se jen o samotáře. Tentokrát jich však bylo více. Kolik, zatím majitelé obory v Bernarticích netuší.

reg, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz