Zahraničí

Vyšetřování vraždy pokračuje: Policie má nové důkazy!

Vyšetřování vraždy pokračuje: Policie má nové důkazy!
Zdroj: APTN

Severoirská policie zadržela po několikatýdenním pátrání šestačtyřicetiletého muže podezřelého z vraždy novinářky Lyry McKeeové, která se stala v dubnu ve městě Londonderry. Policie provedla na několika místech prohledávání pozemků a zabavila předměty, které bude dále zkoumat.

Šestačtyřicetiletý muž byl zadržen na základě zákona o boji proti terorismu ve čtvrtek dopoledne a byl vzat do vazby, kde ho policie vyslechne. Podezřelého se podařilo zatknout po několika pátrání v oblastech Creggan a Northland Road ve městě Londonderry, informoval deník Independent.

Policie také zabavila různé předměty, které by mohly pomoci při vyšetřování. To začalo 18. dubna, kdy došlo k zastřelení novinářky Lyry McKeeové během pouličních nepokojů. Lidem nebyla vražda lhostejná a snažili se policii od začátku pomoci.

"Vzhledem k tomu, že Lyra byla zavražděna po násilných nepokojích v Cregganu v Londonderry, naše vyšetřování získalo širokou podporu komunity," řekl detektiv Jason Murphy, který má vyšetřování od začátku na starost. 

Související obsah

Už dříve policie zadržela dva mladíky i ženu, které podezírala z vraždy novinářky, avšak po výslechu je všechny propustila. Ke střelbě se také přihlásila nová éra Irské republikánské armády (IRA), která se omluvila rodině novinářky a vyjádřila jim soustrast.

Připomeňte si reportáž o vraždě novinářky Lyry McKeeové:

reg, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz