Domácí

Muž chtěl náhradu za svatební cestu! Soud zjistil, že není ženatý

Muž chtěl náhradu za svatební cestu! Soud zjistil, že není ženatý
Zdroj: Thinkstockphotos

Právníci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) řešili kuriózní případ. Muž požadoval náhradu za zničení své svatební cesty. Na tu neodjel, protože byl nezákonně trestně stíhaný. Během soudního řízení však zjistil další mrzutost a to, že vlastně ženatý nikdy nebyl.

O případu muže, kterému se nevydařila svatební cesta, informoval ÚZSVM na svém facebooku. Muž na ni neodjel, protože byl v té době trestně stíhaný.

"Právní zástupci ÚZSVM nedávno řešili spor o náhradu nemajetkové újmy v podobě zmařené svatební cesty, na kterou nemohl ženich odjet z důvodu nezákonného trestního stíhání," napsal úřad.

Související obsah

Muž se měl v Česku oženit podle islámského práva. Jenže v průběhu soudního řízení se zjistilo, že svatba byla nezákonná. K sňatku tak nikdy nedošlo. "Žalobce si tak od soudu odnesl vedle porážky i zjištění, že není ženatý," doplnil ÚZSVM.

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny “svého“ politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimír Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny “svého“ tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz