Praha

Policisté hledají "kolegu". Muž v uniformě vykradl obchod! VIDEO

Muž v policejní uniformě vykradl obchod s elektronikou. Policisté teď pátrají po drzém "kolegovi". Jsou přesvědčeni, že se jedná o podvodníka, totožnost ale zatím neznají.

Neobvyklou krádež řeší policisté z Prahy-Žižkova. Do servisu s elektronikou přišel muž v policejní uniformě s tím, že se mu v notebooku zasekla sim karta. Ač to normálně není zvykem, tak technik nechal zákazníka v obchodě samotného, protože si myslel, že se jedná o policistu a působil na něj důvěryhodně," popsal mluvčí policie Jan Daněk.

Zatímco byl technik v dílně, muž prohledal obchod, odcizil dva mobilní telefony a také hotovost z pokladny. Kamera v obchodě ho zachytila, jak se prochází kolem pultu s pokladnou, opatrně otevírá šuplík a vytahuje nejdřív jednu bankovku po druhé, pak předstírá, že se rozhlíží po prodejně, a zase se vrátil ke kase, odkud vzal další peníze.

"Celkem způsobil škodu za téměř 30 tisíc korun," doplnil mluvčí policie. Okradený prodavač se po 15 minutách vrátil do prodejny a domnělému policistovi vrátil opravený notebook a ani za opravu nic nechtěl.

Související obsah

"Jednání podezřelého a jeho podobu zachytila kamera. Nyní pátráme po jeho totožnosti. Kriminalisté, kteří na případu pracují, jsou přesvědčení, že se o pravého policistu nejednalo a muž byl pouze do policejní uniformy oblečený," dodal Daněk.

tbc, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Praha

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz