Památník

Proč?! Památník Wintonových dětí na Hlavním nádraží zničil vandal

Proč?! Památník Wintonových dětí na Hlavním nádraží zničil vandal
Zdroj: TV Nova

Zatím neznámý vandal poškodil v noci se sobotu na neděli Památník rozloučení na pražském Hlavním nádraží. Památník připomíná odloučení dětí od rodičů v předvečer druhé světové války, kterým pomohl uniknout Sir Nicholas Winton.

Policii přišlo oznámení na vandalský čin kolem sedmé hodiny ráno v neděli. Na nádraží okamžitě vyslali hlídku. Ta už však mohla jen ohledat místo činu.


Památník se skládá z dveří vlaku a podstavce. Někdo zřejmě rozbil okno dveří, kde jsou znázorněné otisky rukou dětí a dospělých. Přes okno se táhne dlouhá prasklina.


“V současné době jsou zahájeny úkony trestného řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci,“ oznámil policejní mluvčí Jan Rybanský. Škoda zatím nebyla vyčíslena.


Policie prosí případné svědky, aby se ozvali na policii a přišli podat svědeckou výpověď. Je možné se ozvat prostřednictvím linky 158 nebo na kterékoliv služebně.


Sir Nicholas Winton zachránil v roce 1938 a 1938 669 převážně židovských dětí, které jinak mohly skončit v koncentračních táborech. Vlaky je nechal převézt do Velké Británie. Památník rozloučení pochází z roku 2017 a má symbolizovat loučení rodičů s dětmi.
 

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz