Zahraničí

Strach na pláži! V Chorvatsku natočili lidožravého žraloka! VIDEO

Velký šok zažili turisté v Chorvatsku, kde se poblíž oblíbeného města Makarska podařilo natočit žraloka. Pravděpodobně šlo o poměrně velkého žraloka mako, ten je považován za člověku nebezpečného, i když nevyprovokovaných útoků bylo zaznamenáno jen deset, z toho jeden byl smrtelný.

Málokdo si uvědomuje, že i Středozemní či Jaderské moře obývá velké množství predátorů, žraloci nejsou výjimkou. Důkazem je video, které v sobotu natočil německý turista Michael Braun při plachtění u chorvatského města Makarska.

Podle portálu total-croatia-news se pravděpodobně jednalo o žraloka mako, video zachycuje poměrně velkého jedince.

Jedná se o velmi rychlého žraloka, který dokáže plout rychlostí až 70 kilometrů v hodině, podle floridského muzea dosahuje délky obvykle až 290 centimetrů.

Žralok mako je veden jako nebezpečný člověku, podle databáze floridského muzea ale od roku 1900 do současnosti bylo zaznamenáno jen deset nevyprovokovaných útoků těchto žraloků. Jen jeden případ byl navíc smrtelný.

Související obsah

Největší žralok mako byl uloven na Francouzské riviéře a měřil 4,45 metrů, v tomto případě šlo také o velkého jedince, píše portál Morski.hr. Někteří diskutující si myslí, že by mohlo jít spíše o žraloka modrého.

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru trajektu na Filipínách zahynulo nejméně 7 lidí

Nejméně sedm lidí přišlo o život při pondělním požáru trajektu Mercraft 2 na Filipínách, který převážel 124 lidí včetně posádky z ostrova Polillo do Realu v provincii Quezon, informuje agentura AFP. Fotografie sdílené pobřežní stráží ukazovaly, jak se z lodi zachvácené požárem. Doposud bylo zachráněno na 120 lidí, po zbytku pasažérů pátrá pobřežní stráž. K neštěstí došlo asi 7 kilometrů od přístavu.

Píše se na Deník.cz