Zlínská zoologická zahrada slaví! Narodila se tam tři tygří mláďata

Tři mláďata tygra ussurijského se v pondělí narodila ve zlínské zoologické zahradě. Zatím jsou v zázemí ukryta před zraky návštěvníků, do venkovního výběhu se podívají až v srpnu.

Netrpělivě očekávaná chvíle nastala krátce po půlnoci. Samice Tanja zvládla porod na jedničku a od té chvíle, se svědomitě stará o své tři potomky.

"Až budou schopni se pohybovat a ona je bude mít pod kontrolou, tak nám je určitě ukáže, většinou to bývá dva až dva půl měsíců," uvedl ředitel zahrady Roman Horský.

Rodiče tří malých tygřích koťat se poznali ve zlínské zoo loni v únoru. A okamžitě si Tanja s Boatsman padli do oka. Nejen zlínská zoo od nich hodně očekává - a to kvůli jejich původu.

"Je to nejcennější pár v Evropě díky svému genetickému původu, protože jejich prarodiče pocházejí z volné přírody," dodal Horský.

Související obsah

Tygří trojčata jsou po porodu slepá a stoprocentně odkázaná na péči matky. Dlouhé týdny teď budou trávit jen s ní v porodním boxu. Zatím se ani neví, kolik z této trojice je kluků a holek. Pokud se podaří jejich náročný odchov, zůstanou ve zlínské ZOO dva až tři roky.

nor TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz