Nehoda

Po nehodě zůstává v nemocnici jeden malý fotbalista, trenéry pustili

Po nehodě zůstává v nemocnici jeden malý fotbalista, trenéry pustili
Zdroj: HZS Olomouckého kraje

Po úterní vážné nehodě na dálnici D35 u Litovle, při které autobus plný malých fotbalistů narazil do kamionu odstaveného u krajnice, zůstávají v olomoucké fakultní nemocnici poslední dva pacienti - jedno z dětí a řidič autobusu.

Celkem tu přitom zdravotníci ošetřili 18 lidí, většinou malých fotbbalistů z klubu 1. SK Prostějov. "Momentálně u nás zůstávají ještě dva pacienti - řidič autobusu a jedno z dětí. Chlapec bude nicméně propuštěn ještě během dneška," řekl TN.cz ve středu ráno mluvčí olomoucké fakultní nemocnice Adam Fritscher.

Řidič je na tom ovšem stále o poznání hůř - i nadále leží na jipce a podle mluvčího tam ještě nějakou dobu pobude. Jeho stav je naštěstí stabilizovaný.

Při nehodě se podle dostupných informací zranili celkem tři dospělí - kromě šoféra autobusu také dva trenéři mladých fotbalistů z Prostějova. Klub to potrvdil na svých webových stránkách.

Protože měl fotbalový klub velmi brzy k dispozici jména zraněných i nezraněných dětí, mohl rychle informovat rodiče. Ti si podle vyjádření 1. SK Prostějov navzájem pomáhali a až na výše zmíněného hocha si ratolesti odvezli domů už v úterý.

Policisté kvůli vážné nehodě už zahájili vyšetřování. Mají podezření na obecné ohrožení z nedbalosti. Případnému viníkovi či viníkům tak v případě odsouzení hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi.

"Řidič nákladního vozidla se podrobil dechové zkoušce, která vyloučila, že by před jízdou pil. U řidiče autobusu jsme nařídili odběr krve. Výsledek zatím nemáme," uvedla pro TN.cz ve středu dopoledne policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Škoda byla předběžně vyčíslena na půl milionu korun.

pez, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz