Domácí

Řidičům vzali z odpočívárny postel, musejí spát na židlích!

Na židlích a téměř jako bezdomovci spí řidiči autobusů v odpočívárně ve Vysokém Mýtě na Orlickoústecku. Stará postel dosloužila a vedení jim podle odborů už několik týdnů odmítá pořídit novou. Řidiči si tak neodpočinou. Kvůli obavě o bezpečnost cestujících si proto krajští úředníci sjednají s dopravcem schůzku.

Řidič, který má během jízdy v rukou životy desítek cestujících, si dal čtyři židle pod sebe, otočil se na bok a na chvíli zavřel oči. Fotka brzy začala žít svým životem. Když se údajně dostala až k řediteli, tak se podle zaměstnanců daly věci do pohybu. Bohužel ale špatným směrem.

"Zjistili to, tak dali ještě schválně židle prohnuté, aby na tom nemohli ani ležet," popsal jeden z řidičů. Postel stará dvacet let, kterou měli řidiči k dispozici v odpočívárně, prý byla podle odborů nevyhovující a tak musela pryč. Nová ale jen tak nebude.

"Když si k sobě srazíte židle, tak ten odpočinek nemůže být tak kvalitní, jako když spíte na nějaké matraci," má jasno odborář Karel Picek.

Související obsah

Konkurenční společnost řidičům postel nabízí, takhle popisuje odpočinek jeden z nich: "Je to dobré, člověk si může natáhnout záda, pro bezpečnost provozu to je dobré, když si odpočinete."

Ve Vysokém Mýtě je přepravce v nájmu, tak je prý omezený prostorem. Do sporu se okamžitě vložil krajský úřad. Úředníci se chtějí s dopravcem v nejbližších dnech sejít.


"Z našeho pohledu jako objednavatele je evidentní, že řidiči v čekací době nemohou spát jako bezdomovci, ale potřebují určité zázemí a komfort, aby nastoupili svěží na jednotlivé spoje," sdělil hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD). Odpočívárnu na autobusovém nádraží prý využívá dvacet řidičů.

Petr Brzek/klma, tn.cz / TV Nova

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz