Nehoda

Rychlík smetl člověka, provoz v Praze byl hodiny ochromený!

Rychlík smetl člověka, provoz v Praze byl hodiny ochromený!
Zdroj: TV Nova

Srážka rychlíku s člověkem v pondělí ráno ochromila železniční provoz v metropoli. Přerušená byla dálková i regionální doprava. České dráhy odhadovaly, že omezení vydrží asi do půl jedenácté, podle SŽDC byla reálnější jedenáctá hodina.

"Čekáme na povolení od kriminální policie, aby mohl být provoz obnoven. Tipuji, že by to mohlo být kolem jedenácté hodiny," odhadl pro TN.cz v 10:30 mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Marek Illiaš.

Nakonec se ukázalo, že blíž pravdě byl odhad Českých drah, vlaky se totiž po frekventované trati znovu bez omezení rozjely kolem půl jedenácté.

Dráhy některé vlaky vůbec nevypravily, jiné musely odklonit přes nádraží v Praze-Libni. Další spoje pro změnu musely skončit v náhradních stanicích nebo startovat z jiných nádraží.

V devět hodin ráno se podařilo obnovit provoz alespoň po jedné ze dvou kolejí, i když pouze sníženou rychlostí.

Související obsah

"Na místo vyjížděla naše posádka i inspektor, přibližně padesátiletému muži už nicméně nedokázali pomoct. K mrtvému tak míří koroner," řekla TN.cz v půl deváté ráno mluvčí záchranky Jana Poštová.

Policisté se o tragédii dozvěděli přibližně ve tři čtvrtě na osm. "Vlak muže srazil v tunelu pod Vítkovem ve směru do Vysočan. Nyní zjišťujeme totožnost mrtvého a veškeré okolnosti nehody," informoval krátce před devátou hodinou ráno policejní mluvčí Jan Rybanský.

Nejde přitom o jedinou pondělní tragédii na železnici. Pendolino krátce po desáté hodině dopoledne na přejezdu přímo v Olomouci smetlo člověka. Ani tady už záchranáři nic nezmohli.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz