Smrt

Svědek popsal smrt Filipa a Slávky ve studni. Zůstaly po nich 4 děti

Svědek popsal smrt Filipa a Slávky ve studni. Zůstaly po nich 4 děti
Zdroj: TV Markíza

Slovenská policie vyšetřuje záhadné úmrtí policisty a jeho sousedky v Senici. Hasiči ve studni, kde dvojice zemřela, naměřili toxický čpavek. Jak se tam látka dostala, zatím není jasné. Jeden ze sousedů teď popsal, jak k tragédii došlo.

Policista, podle portálu Nový čas 29letý Filip, a jeho 41letá sousedka Slávka zemřeli v sobotu večer za podivných okolností. Kriminalisté objevili jejich bezvládná těla ve studni u jednoho z domů v Senici. Úmrtí stále vyšetřují a zahájili trestní stíhání pro přečin usmrcení.

Stále není jasné, jak přesně dvojice zemřela. Podle souseda, který se stal svědkem tragédie, chtěl policista vyčistit studnu, ven už se ale nedostal. Když z šestimetrové hloubky jeho manželka najednou nic neslyšela, začala panikařit a křičet o pomoc.

"Nevěděla, co je s jejím manželem. Okamžitě přiběhla Slávka a šla Filipovi pomoct," popsal soused pro portál Nový čas. I ona ale zůstala ve studni uvěznená, proto se dolů měl spustit také její manžel. Když se mu začalo špatně dýchat, pomohli mu ostatní ven.

Související obsah

Přivolaní hasiči ze studny vyprostili těla Filipa a Slávky, lékař už mohl pouze konstatovat smrt. Odborníci podle slovenských médií v hloubce naměřili velké množství čpavku i oxidu uhličitého. Přesnou příčinu smrti by měla stanovit nařízená pitva.

Filip pracoval jako vyšetřovatel v Senici, podle jeho známých byl vždy usměvavý a plný života. Dům si spolu s manželkou a dvěma malými dětmi koupil jen před několika měsíci. Slávka byla prý ochotná kdykoliv každému pomoci, i ona po sobě zanechala dvě děti.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz