řidič

Další řidič autobusu s mobilem v ruce! Ohrozil desítky cestujících

Další řidič autobusu s mobilem v ruce! Ohrozil desítky cestujících
Zdroj: zpravy@nova.cz

Mobil u ucha nebo položený na volantu. A za zády spousta lidí. Řidič linkového autobusu si ovšem při sobotní jízdě z bezpečnosti asi moc velkou hlavu nedělal. A teď mu za to hrozí trest.

Poté, co redakce TN.cz minulý týden upozornila na řidiče pražské MHD, který údajně místo řízení smskoval, ozvala se další rozzuřená cestující.

Markéta S. v sobotu cestovala autobusem, který na severu Čech spojuje Litvínov a Most s průmyslovou zónou u Bítezevsi na Lounsku.

"Seděla jsem na úplně předním sedadle a pořídila fotografie přes zrcátko v autobusu. Nejdřív si pan řidič volal a pak každou chvíli nejspíš odepisoval," popisuje žena.

"Když jsem to viděla, byla jsem v šoku a hlavou se mi honilo, jak nás všechny cestující vlastně ohrožuje," napsala Markéta. A uzavřela, že jí takové chování opravdu nepřijde normální.

Související obsah

Redakce oslovila i společnost Autobusy Karlovy Vary, která provoz zmíněné linky zajišťuje. "Děkujeme za zaslaný podnět k nestandardnímu chování našeho řidiče autobusu. Jedná se o porušení předpisů a se zaměstnancem bude postupováno podle interních směrnic," reagoval výkonný ředitel firmy Zdeněk Suchan.

Konkrétnější být nechtěl s tím, že nejprve musí společnost vše důkladně prošetřit. Připustil ale, že pokud se prohřešek prokáže, může řidič například přijít o část platu.

pez, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz