Letadlo

Přivstaňte si. Letuška prozradila, proč chtít ranní lety!

Přivstaňte si. Letuška prozradila, proč chtít ranní lety!
Zdroj: Thinkstockphotos

Spousta lidí létá na letní dovolenou večer či přes noc. Zkušená letuška ovšem cestovatelům radí, aby si raději přivstali a naskočili na brzký ranní spoj. Prý to stojí za to.

Na první pohled přitom odlety hodně brzy ráno rozhodně nepůsobí jako buhvíjaké terno - musíte vstát uprostřed noci, horko těžko se kodrcat na letiště a často jste po nástupu do letadla vyčerpaní jak po celodenní šichtě.

Letuška Stella Connollyová přesto radí všechno tohle nepohodlí skousnout a cestovat letadlem právě brzy ráno. A vzápětí přidává výhody letů pro ranní ptáčata.

"Skoro vždycky se letí včas. Jak den postupuje, stačí, aby se jeden spoj zpozdil a už se rozjíždí lavina a šance na zpoždění roste," cituje stevardku britský Daily Mirror.

Související obsah

A to není všechno - ranní lety podle ní také zpravidla znamenají větší čistotu na palubě. Letadla se totiž zpravidla důkladně uklízejí právě před první cestou dne. Úklidy se přes den samozřejmě opakují, ale zpravidla jsou kratší a něco se může přehlédnout.

A posledním bonusem je to, že se do cíle dostanete brzy a máte víc času na prohlídku města, koupání nebo lenošení na pláži.

pez, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz