Havárie

Cisterna s betonem skončila na boku, dálnice D10 byla uzavřená!

Havárie cisterny s třiceti tunami betonu ve středu zcela uzavřela na 21,5 kilometru dálnici D10 ve směru na Prahu. K tragické nehodě vyjížděli i jihočeští policisté, hasiči i záchranáři. Muž s kamionem narazil krátce před půl osmou ráno u Vodňan do stromu a náklaďák začal hořet, řidič při požáru zemřel.

Při nehodě cisterny, která se stala krátce před půl jedenáctou u obce Předměřice nad Jizerou ve Středočeském kraji, se zranil její řidič. "Tahač poškodil několik metrů svodidel a zůstal na nich zaklíněný. Cisterna, kterou měl připojenou, se utrhla a převrátila na bok. Cisterna převážela beton," uvedla středočeská policie.


Z nákladního auta po převrácení začala vytékat nafta, kterou museli hasiči odklidit. Na místo byl povolán zástupce životního prostředí. Dálnice byla ve směru na Prahu uzavřená až do odpoledních hodin. Před místem nehody se vytvořila dlouhá kolona. Aby lidé nemuseli čekat před místem nehody, policie připravila objízdnou trasu z exitu 27 u Benátek nad Jizerou přes Předměřice nad Jizerou a Tuřice.

 
Zatím není jasné, co bylo příčinou nehody. Policie také ještě nemá hotový test na alkohol u řidiče. Odstraňování nehody bylo náročné, betonu mělo být podle informací TV Nova třicet tun.

Řidič cisterny měl ale štěstí v neštěstí. Za ním totiž jel v autě středočeský záchranář, který tak mohl muže rychle ošetřit. "Ten si stěžoval na bolest kotníku a břicha. Dvě záchranářské posádky, které na místo nehody dorazily, podaly muži nezbytné léky a zafixovaly ho proti pohybu. Poté byl přepraven do mladoboleslavské nemocnice," sdělila mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová.


Ta zároveň upozornila na nevhodné chování dalších řidičů. "Dál projížděli místem vážné nehody, rozjížděli na kolech vylitou naftu a přibržďovali, aby si nehodu vyfotili. Kličkovali kvůli nehodě nepřehledným místem, takže byl záchranář několikrát málem projíždějícím vozidlem zachycen. I když naštěstí nedošlo k dalšímu zranění, tento přístup mu komplikoval poskytnutí první pomoci, neboť si musel stále hlídat "záda"," doplnila.

Tragická havárie tahače s valníkem se stala na silnici první třídy mezi Českými Budějovicemi a Vodňany v Jihočeském kraji. "Vozidlo bylo pravděpodobně značky Volvo, kompletně ale shořelo a zatím jsme nenašli přesné identifikátory. Podle svědků řidič z určitých důvodů, buď mikrospánek, rychlost, nebo zdravotní indospozice, vjel vpravo mimo komunikaci, kde narazil do stromu. Vozidlo po nárazu začalo okamžitě hořet a řidič uhořel," řekl ve středu dopoledne jihočeský policejní mluvčí Milan Bajcura.

Související obsah


Na místo zamířili profesionální hasiči z Vodňan a Českých Budějovic, pomáhaly i dobrovolné sbory z Netolic a Vodňan. "Hořící kamión byl v době příjezdu jednotek převrácený do příkopu. Hasiči ihned zahájili hasební práce. Po deseti minutách velitel zásahu nahlásil, že požár je pod kontrolou. Úplná likvidace požáru nastala v 7:43 hodin," popsali hasiči.

Video: Tragická nehoda řidiče kamionu

 

Zatím není jasné, jestli se jednalo o řidiče z Česka, nebo zahraničí. Shořely totiž i registrační značky, policie má k dispozici pouze logo firmy, po které nyní pátrá. Nákladní auto převáželo harvestor, což je multifunkční stroj, který při těžbě dřeva stromy kácí, odvětvuje a rozřezává.


Silnice bude uzavřená zřejmě nejméně do devíti hodin večer, než se hasičům podaří odstranit následky havárie, a taky z důvodů vyšetřování.


Objížďka je pro osobní auta vedená přes obec Libějovice a pro nákladní auta přes Dívčice, Nákří, Dříteň, Temelín, Číčenice a Vodňany.

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz