Domácí

Čisté Ústí dlouho nevydrželo! Odpadky znovu končí na ulici

Částku tři a půl milionu požaduje vedení Ústí nad Labem po majitelích domů ve čtvrti Předlice za vyhazování odpadků z oken jejich nájemníky. V bloku mezi domy se tuny odpadků roky hromadily, až magistrát loni polevil a nechal je na své náklady uklidit. Majitelům domů zaslal předžalobní výzvu, pokud nezaplatí, chce se město o peníze soudit.

"Přesně před rokem se tady střídal jeden kamion za druhým a odvážel odsud tuny a tuny odpadu a tohle je výsledek. Dnes je 21.června a odpad je tady znova," komentoval nepořádek reportér T V Nova Martin Kočárek.

Z oken se sem vyhazují nejenom odpadky, ale i splašky a výkaly. Ve většině domů totiž neteče ani studená voda. Po celém dvoře je tak cítit zápach. "Lítá sem všechno možný...Já to dělám taky. Kam to mám házet, když se to do popelnice nevejde?" přiznal jeden z místních obyvatelů. 

Magistrát za likvidaci zaplatil tři a půl milionu. A teď bude všechny náklady vymáhat po majitelích domů. Ti jsou podle magistrátu za své nájemníky zodpovědní.

Související obsah

Všichni už dostali předžalobní výzvu a mají čas zaplatit, pokud to neudělají, město chce peníze vymáhat soudní cestou.

reg/Martin Kočárek, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zemřel bývalý senátor a prezidentský kandidát Bob Dole

Ve věku 98 let zemřel bývalý republikánský senátor a prezidentský kandidát Bob Dole. Poprvé byl zvolen do Kongresu v roce 1960 a sloužil ve Sněmovně reprezentantů USA až do roku 1969. Poté se přesunul do Senátu, kde zastupoval Kansas téměř tři desetiletí. Ve své kariéře třikrát kandidoval na prezidenta, na třetí pokus vyhrál republikánskou nominaci, ale v roce 1996 prohrál volby s Billem Clintonem.

Píše se na Deník.cz