Zahraničí

Seniorka odhalila obří podvody. Desítky pozemků převáděli mrtví!

Přes třicet převodů pozemků na nové majitele měli podepsat lidé, kteří už jsou dávno po smrti. Velké podvody odhalila seniorka Mária Sisáková, která žije na východě Slovenska. Případem se už zabývá policie.

Když se seniorka Mária Sisáková, obyvatelka slovenské obce Zbudza v okrese Michalovce, chtěla spojit s majitelem pozemku, který byl dlouho neposekaný, zůstala v šoku. Pozemek měl totiž na nového majitele přepsat v roce 2010 muž, který byl v té době už mrtvý. "Vím, že zemřel dávno a v roce 2010 to měl podepsat," řekla seniorka.

Smlouva byla i notářsky ověřená katastrálním úřadem ve městě Michalovce. Žena proto požádala v březnu katastr, aby případ prozkoumal. Jelikož se zaměstnancům převody zdály také podezřelé, předali případ prokuratuře, informovaly tvnoviny.sk.

Paní Sisáková po delším průzkumu zjistila, že převodů pozemků, které měli podepsat mrtví lidé, bylo 23. Může jich však být i více. Některé převody měly být provedeny i bez smlouvy. Katastr zjistil, že za podvody stojí jejich zaměstnankyně a okamžitě jí zakázal tuto práci vykonávat.

Související obsah

Vůči zaměstnankyni bylo zahájeno disciplinární řízení, během kterého požádala o skončení zaměstnaneckého poměru. Komise její žádosti vyhověla. Podezřelými podvody se zabývá i policie, která spolupracuje s okresní prokuraturou v Michalovcích.

reg, TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz