Rafinerie

Rafinérií v USA otřásl obří výbuch, do okolí pršely trosky! VIDEO

Obří exploze otřásla v pátek brzy ráno místního času ropnou rafinérií v americké Filadelfii. Jde o největší rafinérský komplex na východním pobřeží USA. Zranění či mrtví zatím hlášeni nejsou.

Podle portálu CNBC byla tlaková vlna cítit několik kilometrů daleko a domy v okolí zpracovatelského závodu zasypaly trosky. Podle filadelfských hasičů se navzdory mohutnosti výbuchu nikdo nezranil.

Pouze jeden ze zaměstnanců rafinérie si stěžoval na bolest na hrudi, zdravotníci ho ovšem ošetřili na místě. Požár v závodu společnosti Philadelphia Energy Solutions se hasičům posléze podařilo dostat pod kontrolu, takže se oheň dál nešíří, uhašený ale není.

S infernem bojovalo až 120 hasičů, kteří se soustředili především na ochlazování oblastí v okolí požáru. Je možné, že rozsáhlá devastace rafinérie negativně ovlivní ceny paliv.

Hasiči uvedli, že výbuch zasáhl zásobníky butanu asi ve čtyři hodiny ráno místního času (v deset hodin ráno našeho času). Evakuace v okolí nutná nebyla. Příčina výbuchu zatím známá není.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz