Donald Trump

Trump čelí dalšímu obvinění! Měl v kabince znásilnit novinářku

Trump čelí dalšímu obvinění! Měl v kabince znásilnit novinářku
Zdroj: Profimedia

Novinářka E. Jean Carrollová obvinila amerického prezidenta Donalda Trumpa ze znásilnění. Toho se měl dopustit už v 90. letech v kabince obchodního domu na Manhattanu. Trump tvrzení Carrollové popírá.

Už více než deset žen obvinilo Donalda Trumpa ze sexuálního zneužití. Poslední ženou je novinářka Carrollová, která útok popsala v článku, jenž nyní zveřejnila. S Trumpem se měla setkat na konci roku 1995 nebo začátkem roku 1996 v obchodním domě Bergdorf Goodman v New Yorku. Napsal o tom deník The Guardian.

Tehdy padesátiletý Trump měl novinářku požádat o pomoc při výběru dárku pro jeho přítelkyni. Údajně požádal Carrolovou, aby si vyzkoušela krajkové průhledné body. Carrolová prý řekla Trumpovi, ať si ho vyzkouší on sám. Následně spolu měli být zavřeni v kabince, kde na ni sexuálně začal útočit.

V článku popsala detaily útoku: "Chytil mě za obě ruce, přitiskl mě ke zdi a stáhl mi silonky. Uvědomovala jsem si, jakou má přesilu. Potom si rozepnul kalhoty, vnutil svoje prsty okolo mých genitálií a poté z poloviny či zcela do mě vstoupil, nejsem si jístá," vypověděla novinářka, které se podařilo z kabinky utéci.

"S touto osobou jsem se nikdy v životě nesetkal," řekl Trump. Carrollovou obvinil z toho, že se jen "snaží prodat svou novou knihu". "Existují o tom snad nějaké fotografie, videonahrávky nebo zprávy?" ptá se Trump, podle kterého se incident nikdy nestal.

Carrollová se ale měla krátce po útoku svěřit svým kamarádkám, které to potvrdily. Jedna z nich prý opakovaně Carrollové zdůraznila, že byla znásilněna, a nabízela jí, že s ní půjde na policii. Carrollová se k tomu ale nakonec neodhodlala.

mik, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz