Výhrůžka

Vystřílím školu, hrozil anonym. Pražská základka: Vyzvedněte si děti!

Policisté intenzivně pátrají po neznámém člověku, který na sociálních sítích vyhrožoval střelbou na neupřesněné škole v Praze. Muži zákona v pondělí proto posílili hlídky v jejich okolí, které pak odvolali kolem čtvrté hodiny odpoledne. V poslední době jde už o druhý takový případ.

"Přijali jsme potřebná opatření, která mimo jiné spočívají v posílení výkonu služby v okolí škol a informování jejich vedení. Zároveň také intenzivně pracujeme na dopadení autora této výhrůžky," uvedli policisté v pondělí kolem 9:30 na twitteru.

"Výhrůžku jsme zaznamenali včera. Protože není blíže upřesněná, hlídáme základní, střední i vysoké školy," doplnil pro TN.cz policejní mluvčí Jan Daněk s tím, že více informací zatím není možné poskytnout.

Minimálně v některých školách ovšem varování policie vyvolalo bez nadsázky paniku. "Nevycházíme, jsme zamčení a v přízemí větráme omezeně. Prosíme, můžete-li, vyzvedněte si své dítě dříve než obvykle," rozeslala rodičům jedna ze základních škol v Praze 9.

Jelikož čas, kdy měla být výhružka provedena, uplynul, policie kolem čtvrté hodiny odpoledne ukončila opatření u pražských škol. 

Související obsah

"Policisté se budou případu věnovat v rámci běžného výkonu služby. Pátrání po pachateli je v kompetenci středočeské policie, jelikož tam případ vyšel najevo," dodala policie na twitteru. 

V krátké době jde už o druhý takový případ. Před dvěma týdny přišla skoro identická hrozba, tehdy kriminalistům trvalo vypátrání anonyma jen pár hodin. 

Podle nich střelbou hrozil teprve šestnáctiletý chlapec. Ministr vnitra Jan Hamáček napsal, že hoch prý pouze žertoval.

Pusťte si reportáž o předchozí výhrůžce:

pez, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz