Opilec

Alkoholtester strážníků na opilce nestačil, ukazuje "jen" do 5 promile

Opilý muž v Brně nadýchal pět a půl promile. Hlídka ho našla polehávajícího na chodníku u nákupního centra, kdy nebyl schopný komunikovat. Muži policisté poté naměřili takové množství alkoholu, které může být smrtelné. Alkoholtester strážníků na něj dokonce nestačil.

Třiapadesátiletý Brňan apaticky polehával na chodníku u nákupního centra v brněnské části Líšeň a nebyl schopný vstát. Všímaví kolemjdoucí zavolali pomoc a na místo vyrazila záchranka, hlídka městských strážníků i policie.

"Strážníci ho skutečně našli na chodníku a nebyl schopný jim odpovědět na jakoukoliv otázku," popsal mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Důvod se ukázal vzápětí. Přístroje městských strážníků na výtečníka nestačily, běžně totiž zjišťují hodnoty "jen" do pěti promile. Muži proto dali dýchnout státní policisté. Přístroj jim ukázal 5,48 setin promile.

Pro opilce si přijeli záchranáři, kteří ho ošetřili kvůli lehkým zraněním a pak převezli na chirurgii do Úrazové nemocnice. Podle mluvčí záchranky nebyly jeho životní funkce ohroženy. Podle informací TV Nova jde o muže bez domova.

Související obsah

"Setkáváme se s lidmi, kteří nadýchají okolo dvou nebo tří promile, nicméně toto je hodnota, která může může být pro člověka,který není navyklý pít, doslova smrtelná," vysvětlil Ghanem.

Pro lidi, kteří nepijí často, hrozí velké riziko už při překročení hranice čtyř promile.

pez, Věra Müllerová, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz