Domácí

Senior nepřišel domů, trpí těžkou demencí! Policie už ho našla

Senior nepřišel domů, trpí těžkou demencí! Policie už ho našla
Zdroj: Profimedia

Policie pátrala skoro týden po čtyřiasedmdesátiletém seniorovi, který se nevrátil domů. Muž trpí středně těžkou demencí a může být zmatený. Ve středu horská služba našla muže, o kterého se bála jeho přítelkyně, jelikož zmizel a nechal dopis na rozloučenou. Muž ležel u lyžařského vleku v bezvědomí.

Policie pátrala po seniorovi ze Strakonic. Muž odešel ze strakonické nemocnice a od té doby ho nikdo neviděl. Senior trpí středně těžkou demencí, jeho chování může být zmatené.

"Policisté po pohřešovaném od pátku pátrají po městě, okolí a místech jeho častého pobytu, ale do současné doby bez kladného poznatku. Kdo by měl jakékoli poznatky k pohybu pohřešovaného muže, ať nás kontaktuje na kterékoli služebně policie nebo přímo na lince tísňového volání 158," řekl policejní mluvčí Milan Bajcura.

Senior je vysoký 180 centimetrů, má krátké prošedivělé vlasy, dioptrické brýle a hustý šedivý plnovous. "Jeho současné oblečení není známo," dodal mluvčí.

Od úterý policie pátrala také po muži, který odjel v úterý na oslavu své kamarádky na Praze 8. Tam však nedorazil. Doma přítelkyně našla jeho mobilní telefon a dopis na rozloučenou. Bála se, že chce spáchat sebevraždu. 

Muže se podařilo ve středu vypátrat, ale nacházel se přes sto kilometrů od domova. "Pohřešovaného nalezli dnes v odpoledních hodinách členové Horské služby kousek od lyžařského vleku ve Velké Úpě. Muž byl v bezvědomí převezen do nemocnice. Děkujeme všem, kteří této relaci věnovali pozornost," uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský. 

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz