Krimi

Muž tasil zbraň a začal střílet, sám skončil s kulkou. Dostal podmínku

Krajský soud v Brně uložil podmíněný trest jednomu z aktérů loňské střelby před školou v Brně. Otec, který vedl syna na plavání a po slovní potyčce s trenérem před budovou vytáhl zbraň a střílel, byl odsouzen za přečin výtržnictví.

Neobvyklý případ se odehrál v březnu loňského roku. Oba aktéři jsou zároveň obžalovaní i poškození. Rozčílený otec vytáhl před školou svou legálně drženou zbraň, několikrát z ní vystřelil a při následné rvačce s trenérem plavání byl právě touto zbraní postřelen.

Případ vyšetřovaly dva policejní týmy, dozorovali dva státní zástupci a o vině a trestu rozhodují dva různí soudci. V úterý byl v pozici obžalovaného otec žáka Zdeněk Polák a v roli poškozeného trenér plavání Petr Hašek.

Polák byl původně souzen za pokus o vraždu a výtržnictví. Státní zástupce ale po výpovědích svědků navrhl překvalifikování na přečin výtržnictví. Od soudu si pak právě za výtržnictví odnesl trest ve výši jednoho roku s podmínkou na dvou a půl roku.

"Jsme spokojení, v podstatě takový výsledek jsme očekávali," vyjádřil se obhájce Rostislav Kovář. "Soud rozhodl víceméně v souladu s mým návrhem," řekl státní zástupce Petr Bejšovec.

Související obsah

Státní zástupce i poškozený si ponechali lhůtu na odvolání. V září se muži potkají u soudu znovu. Tentokrát bude v roli obžalovaného trenér Petr Hašek a na lavici poškozených se posadí rodič Zdeněk Polák.

Věra Müllerová, sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz