Lékař ji odmítl, teď má Veronika po vosím bodnutí v noze obří díru

Lékař ji odmítl, teď má Veronika po vosím bodnutí v noze obří díru
Zdroj: zpravy@nova.cz

Pětadvacetiletá Veronika z Ostravy tvrdí, že kvůli přezíravému přístupu lékaře na pohotovosti má teď na levé holeni doslova díru, trpí obrovskými bolestmi a nemůže skoro chodit.

Veronika je alergická na hmyzí bodnutí a místa vpichu jí vždy otečou. Když nastávající maminku bodl během noci 10. června hmyz, nejspíš vosa, nevěděla, jestli si kvůli těhotenství může vzít léky, které jí normálně pomáhají.


Když se ráno vzbudila, noha ji bolela víc, a tak se vypravila na kožní do ostravské městské nemocnice. Lékařka jí prý ale předepsala jen volně prodejný přípravek. "Protože mě noha bolela stále víc, ještě ten den kolem deváté hodiny večer jsem šla do nemocnice na Fifejdách znovu – na pohotovost,“ popsala mladá žena.


Tam ale prý narazila – zdravotní sestra Veronice oznámila, že v noci banality neošetřují a že má jít domů. A údajně hrozila přivoláním ochranky. Po naléhání se nakonec nastávající maminka do ordinace přece jen dostala.

Související obsah


"Lékař se mi na holeň levé nohy podíval a řekl mi, že tam nic nevidí, i když jsem mu ukázala lékařskou zprávu z rána. Pak mi řekl, že na pohotovosti nemám co dělat a poslal mě domů. Lék mi žádný nepředepsal, nedal mi ani lékařskou zprávu,“ rozčiluje se Veronika.


Ošetření se tak dočkala až následující den v Praze. Lékařka se prý podivovala, proč pacientku řádně neošetřili už v Ostravě a postižené místo namazala antibiotickou mastí. Noha ale byla pořád oteklá a bolela víc a víc.


V dalších dnech byla Veronika několikrát v dalších dvou ostravských nemocnicích – v té fakultní a také ve Vítkovicích. Navzdory snahám lékařů se ale situace zhoršovala a rána se zanítila a začala hnisat. Jedna z lékařek prý nastávající mamince také řekla, že mohla dostat otravu krve a o nohu přijít.

Zdroj: zpravy@nova.cz


Veronika se v půlce června obrátila na ombudsmana ostravské městské nemocnice, aby upozornila na podle ní neprofesionální chování lékaře z pohotovosti, který prý její léčbu podcenil a zanedbal. Ombudsman ale údajně nic konkrétního neudělal. A tak se rozzuřená žena před pár dny vypravila na policii.

Související obsah


"Ostravští policisté prověřují oznámení 25leté ženy, týkající se poskytnuté lékařské péče. Policisté zjišťují veškeré související okolnosti události, lze předpokládat realizaci výslechů a některé skutečnosti zřejmě objasní též znalci,“ uvedla na dotaz TN.cz policejní mluvčí Gabriela Pokorná.


A co říká na závažné obvinění přímo ostravská městská nemocnice? "Písemnou stížnost za dceru osobně podávala matka 17. června. Na její vyřízení máme ze zákona maximální lhůtu 30 dnů. V této době bude případ prověřen a písemně zaslána odpověď stěžovatelce. Do doby vyřízení není možné podávat žádné další informace,“ reagovala stručně mluvčí nemocnice Andrea Vojkovská.


Veronika ve čtvrtek TN.cz řekla, že je ve stavu, že s ní doma musí být manžel, který tak nemůže chodit do práce. "Z léků zvracím, mám teploty, nedojdu si ani na záchod,“ popsala aktuání stav mladá žena.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Noha

Důležité Události

Píše se na Deník.cz