Cestování

Bulharsko láká rodiny i milovníky večírků. Tipy na výlety

Bulharsko láká rodiny i milovníky večírků. Tipy na výlety
Zdroj: CK Alexandria

I když Češi už dlouhé roky houfně jezdí hlavně k Jaderskému moři, populární jsou i dovolené na pobřeží Černého moře. Láká hlavně Bulharsko, které nabízí letoviska vhodná pro rodiny s dětmi, stejně jako destinace pro ty, pro něž je pobyt u moře jeden dlouhý večírek.

Bulharsko je také ideální pro ty, kteří nechtějí strávit hodně času samotnou cestou za letními radovánkami – z Prahy do Burgasu či Varny jsou to totiž letadlem slabé dvě hodinky.


Pro rodiny jsou ideální letoviska Primorsko a Carevo, která jsou klidnější. První jmenované městečko se chlubí i akvaparkem, kde se zabaví turisté všech věkových kategorií. Obě leží několik desítek kilometrů jižně od Burgasu.


Pokud preferujete "živější“ dovolenou a váš ideální den u moře zahrnuje i návštěvu barů, restaurací a dlouhé korzování po promenádě, zkuste letovisko Zlaté Písky nebo Slunečné pobřeží. Zvláště ve druhém jmenovaném se v létě koná mnoho festivalů, koncertů a jiných kulturních akcí.

Související obsah


Bulharsko je také vyhlášené výborným jídlem, ve zdejší kuchyni se snoubí řada různých vlivů jak z Evropy, tak z nedalekého Orientu. A to vše za velmi příznivé ceny. Gurmáni si tak mohou dopřát jak výbornou zeleninu, tak pokrmy z masa či ryb. Specialitou je studená polévka Tarator.


U Černého moře čeká i řada výletů – jsou tu historická města Nesebr a Sozopol i přístav Varna, kde je kromě památek mimo jiné i delfinárium a přímořský park. Pokud se chcete při výletě projet lodí, můžete zamířit k mysu Maslen Nos, kde se můžete vykoupat a užít si jídlo v útulné restauraci na pláži.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Giuliani půjde před komisi kvůli útoku Trumpových příznivců na Kapitol

Zvláštní výbor americké Sněmovny reprezentantů pro vyšetřování útoku na Kapitol z loňského 6. ledna si předvolal Rudy Giulianiho a další dva právníky, kteří veřejně prosazovali Trumpova nepodložená tvrzení o podvodech v prezidentských volbách. Vypovídat má rovněž exprezidentův volební stratég Boris Epshteyn, rovněž člen týmu, jenž se snažil zvrátit výsledky voleb a alarmovat Trumpovy příznivce tvrzením o ukradených volbách.

Krátká zpráva

Zemřel nejstarší muž na světě, bylo mu 112 let

Španěl Saturnino de la Fuente, zapsaný v Guinessově knize rekordů jako nejstarší muž světa, zemřel ve věku 112 let a 341 dní. Skonal doma ve svém rodném městě León na severozápadě země. De la Fuente začal pracovat ve svých 13 letech v továrně na výrobu obuvi. Měl osm dětí, 14 vnoučat a 22 pravnoučat.

Píše se na Deník.cz