Podvod

Měla se obohatit na maminkách, ženě nyní hrozí vysoký trest!

Kriminalisté na Semilsku stíhají šestadvacetiletou letou ženu z Jičínska, která ve velkém okrádala rodiny s malými dětmi. Přes bazarové portály slibovala kočárky, oblečení, nebo hračky pro děti, ale nikdy nic neposlala. Policie radí neplatit předem, a pokud o došlém balíčku máte pochybnosti, rozbalte ho hned na poště a případně volejte policii.

Mladá žena z Jičínska měla přes internet podvést 120 maminek. “Jsem zaplatila s tím, že paní do dvou nebo do tří dnů kočárek pošle. Kočárek stále nikde. Pak přestala reagovat,“ popsala podvedená žena z Českolipska.


Podvodnice nabízela kočárky, dětská kola, odrážedla i oblečení. A vždy přidala i příběh, proč se věcí zbavuje. “Ano, kočárek je ještě zabalený. Vyhráli jsme ho v tombole. A je k tomu i pláštěnka,“ stojí v jedné z SMS zpráv, které žena odeslala.


“Vystupovala pod různými identitami, které často měnila,“ přiblížila policejní mluvčí Ivana Baláková. Mimo to měnila i telefony.

Související obsah


“Nebylo to levný, ale zarazilo mě, že paní chce půlku, s tím, že až si kočárek rozbalím, tak že zbytek doplatím. Byla ochotná, milá, že ať se nezlobím, že musí s malým do nemocnice. Proto se nějaký čas neozve. Ale paní už se neozvala vůbec,“ doplnila podvedená žena.


Podvodnice podle policie okrádala maminky celý rok, než ji kriminalisté ze Semil vypátrali a dopadli. Předpokládají, že velká část lidí podvod ani neohlásila. Policisté lidem znovu radí neplatit předem, a když už to udělají a mají podezření, tak rozbalit balík rovnou na poště na přepážce.

Související obsah


“My pak požádáme poštu, aby částku zablokovala, a zajistíme ji. Částku po nezbytných úkonech vrátíme poškozenému. Naposledy jsme zasahovali na pobočce pošty v Doksech, kde jsme zajistili 14 500 korun,“ sdělila policejní mluvčí. Šestadvacetileté podvodnici z Jičínska teď hrozí až pětileté vězení.
 

Ivan Berka, rod, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz