Kůň

Uprchlý kůň prohnal pardubické strážníky! Museli uzavřít silnici

Pardubičtí strážníci měli v ranních hodinách velmi netradiční zásah. Chytali splašeného koně, který jim hbitě unikal a dokonce proběhl i čerpací stanicí. Nakonec kvůli němu museli uzavřít silnici.

I když je v obklíčení sedmi lidí, stejně si z toho kůň vůbec nic nedělá. A nepomůže ani to, že se tentokrát role při zákroku otočily. Ruce vzhůru dal pro změnu policista.


Strážníci měli tentokrát před sebou těžkého soupeře. Kůň dokáže běžet až šedesátikilometrovou rychlostí a navíc neměl ohlávku. Zvíře zkrátka nejde za nic chytit. Lovecké pokusy proto opakovaně selhávají.


“Dokonce se nám pak dostal i do areálu čerpací stanice u obchodního centra,“ popsal mluvčí strážníků Jiří Sejkora. Kůň měl utéct z ohrady v obci Srch, v obklíčení se ocitl až po dvou kilometrech.

 

Související obsah


Hrozilo nebezpečí, že by kůň mohl zaběhnout do silnice. V ranní špičce museli policisté tah z Pardubic na Hradec Králové úplně uzavřít. Až po zhruba hodině byl lov úspěšný.


Dvanáctiletému valachovi se ale do přepravního boxu nechtělo, takže byť uvázán, se vztyčenou hlavou odkráčel s majitelem po hlavní silnici.
 

Petr Brzek, rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz