Chorvatsko

Chorvatsko láká statisíce Čechů. Zjistili jsme, jaké tam jsou ceny

Čisté moře, dobré jídlo i památky. To všechno každoročně láká k chorvatskému pobřeží statisíce Čechů. Už dávno ale neplatí, že dovolená u Jadranu je nejlevnější. Naopak, může se nám pořádně prodražit. Jaké jsou letos ceny a co všechno Chorvatsko nabízí, zjišťoval štáb TV Nova přímo v Poreči na Istrii.

Levná dovolená u Jadranu? Jde to, ale spíš se připravte, že vám tu pobyt peněženku pořádně provětrá. A místní jsou na vás připraveni. Aktuální kurz je teď jedna kuna za 3,60 Kč.

Bankomaty, kde se dá vybrat, jsou v Poreči doslova na každém kroku. Na sto metrech jsme napočítali rovnou čtyři. Výběr se může kvůli poplatkům bance prodražit o desítky korun, ale když je vám to jedno, vaše plus.

Cena piva jde v restauracích a barech neustále nahoru. Chorvatské stojí od dvaceti do třiceti kun. V supermarketu pořídíte zlatavý mok za cenu kolem deseti kun a narazit se dá i na české značky.

Obchodní řetězce berou platební karty, v restauracích si ale dávejte pozor. Dost často chtějí jen kuny a hotově.

Související obsah

Pět set korun za snídani na dva až tři dny ještě ujde. V restauraci je to jiná palba. Čtyři lidé se navečeří třeba i za 2 000 korun. Chorvatsko rovná se skvělá zmrzlina. Koupit se dá za osm nebo deset kun.

Na Istrii je velký aquapark. Návštěva dvou dospělých a dvou dětí může i s občerstvením vyjít na tři tisíce, ani nevíte jak. Moře je naštěstí pořád zdarma. Pobřeží u Poreče nabízí pláže, skaliska či mola. A vodu jako kafe. Žraloky jsme neviděli. Za padesát kun na osobu si můžete třeba půjčit šlapadlo.
 

vbo, TN.cz

K tématu Chorvatsko

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz