Zahraničí

Vteřiny před smrtí: Kapitán Mořské panny bojoval o životy cestujících!

Vteřiny před smrtí: Kapitán Mořské panny bojoval o životy cestujících!
Zdroj: Profimedia

Do poslední chvíle se snažil kapitán Mořské panny zachránit desítky životů, uvedli vyšetřovatelé, kteří se stále zabývají nehodou výletní lodi s větším plavidlem Viking Sigyn v Budapešti. Srážku nepřežilo nejspíš osmadvacet lidí, z toho záchranáři našli zatím jen 25 těl. Převážně na Mořské panně cestovali jihokorejští turisté.

Obrácené kormidlo lodi je podle vyšetřovatelů z kontrolního výboru známkou toho, že se kapitán malé výletní lodi Mořská panna snažil vyhnout kolizi s Viking Sigyn ještě pár vteřin před nehodou. Manévr však zahájil pozdě a větší plavidlo narazilo do jejich levého boku. Poté se v Mořské panně udělala díra a loď šla ke dnu.

Případem se také stále zabývá i Ředitelství policie v Budapešti, které zkoumá neposkytnutí první pomoci. Podle právníka Zsolta Sógora, mohl Viking Sigyn zachránit více životů, kdyby okamžitě po srážce zastavil a spustil své záchranné čluny.

Další otázkou také je, proč pracovníci většího plavidla, kteří dorazili na místo během minuty, nezachránili cestující, kteří spadli do vody a plavili se od vraku lodi. Podle právníka by mohlo být vyšetřování ukončené až v březnu příštího roku a může dojít k trestnímu stíhání, informoval potrál napi.hu.

  

Související obsah

Tragická srážka dvou lodí se stala 29. května nedaleko Markétina mostu v Budapešti. Na palubě v té době bylo 35 lidí včetně posádky, převážně se jednalo o jihokorejské turisty. Zachránit se podařilo jen sedm lidí.

Zatím našly pátrací týmy 25 obětí z osmadvaceti. V prvních dnech záchranu komplikovalo počasí a velký proud vody, který také některá těla odnesl daleko.

Připomeňte si reportáž o vyzvedávání vraku potopené lodi v Budapešti:

reg, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz