Kroupy

Po vedrech napadlo ve městě až 1,5 metru krup! Děti si v nich hrály

Posledních několik týdnů sužovaly západní část Mexika obrovská horka. V neděli ale obyvatele Guadalajary překvapily silné bouřky, které doprovázelo krupobití. Ulice tak pokryla vrstva krup, která byla místy tlustá až jeden a půl metru.

Děti hrající si v ledové vrstvě a bagry odklízející nadílku z ulic. To nejsou scény z vánočního času, ale z nedělního rána v mexickém městě Guadalajara. Po tropických dnech udeřily silné bouřky, které přinesly intenzivní krupobití. Píše o tom portál CNN.

Ve městě napadlo až jeden a půl metru krup. Úřady je musely nechat odstranit bagry a desítkami pracovníků s lopatami, kterým pomáhala i mexická armáda. Kroupy se dostaly i do některých domů, odkud je také odstraňovali odborníci.

Podle guvernéra oblasti Jalisco nebyly hlášeny žádné větší škody ani zranění. "Něco takového nepamatuji. Napadl víc než metr a my přitom pořád přemýšlíme, jestli klimatická změna existuje," napsal guvernér Enrique Alfaro Ramirez na twitteru.

Guadalajara leží ve výšce přes 1500 metrů nad mořem a obvykle si udržuje své mírné klima. Letní měsíce (od června do září) bývají deštivé a ani silné bouřky nejsou výjimkou, ale podobně intenzivní krupobití se zatím neobjevilo.

epa, TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz