Severní Korea

Jižní Korea vyslala stíhačky na hranici s KLDR. Nepřítele si spletli z hejnem ptáků

Jižní Korea vyslala stíhačky na hranici s KLDR. Nepřítele si spletli z hejnem ptáků
Ilustrační foto | Zdroj: APTN

Jihokorejská armáda oznámila, že nad demilitarizované pásmo vyslala stíhačky kvůli podezření, že se blíží letoun KLDR. Podle vojenských zdrojů startovaly kvůli "neidentifikovanému objektu". Ukázalo se, že šlo o hejno ptáků.

Vedení jihokorejské armády v pondělí ráno oznámili, že radar zaznamenal "letové stopy neidentifikovaného objektu". Panovalo podezření, že KLDR nad demilitarizované pásmo mezi Koreami, které slouží jako hranice, vyslala vrtulník. Píše o tom agentura AP.

Z Jižní Koreje proto odstartovalo několik stíhaček, které měly prověřit, o jaký letoun jde. Piloti ale zjistili, že všechno byl planý poplach - přes demilitarizovanou zónu mělo přeletět hejno asi dvaceti ptáků. O startu svých strojů jihokorejské úřady informovaly severokorejskou stranu.

Poplach nastal jen den poté, co demilitarizované pásmo navštívil americký prezident Donald Trump. Spolu s vůdcem KLDR Kim Čong-unem pak překročil hranice a stal se tak prvním úřadujícím prezidentem USA, který vstoupil na území Severní Koreje.

Související obsah

Po několika minutách se obě hlavy států vrátily do demarkačního pásma. Poté se Trump a Kim setkali s jihokorejským prezidentem Mun Če-inem. Americký prezident také severokorejského vůdce pozval na návštěvu Bílého domu.

Podívejte se na reportáž TV Nova o schůzce:

epa, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz