Koupaliště

Koupaliště jsou plná! Lidé se nemají kde zchladit

Koupaliště jsou plná! Lidé se nemají kde zchladit
Zdroj: Profimedia

Koupaliště napříč Prahou hlásí kritický stav. Nemají totiž dostatek kapacity pro příval návštěvníků, kteří se v těchto letních dnech rozhodli vyhledat ochlazení na koupalištích. Jak se k celému problému staví hlavní město?

Přírodní koupaliště Lhotka, Nádrž Divoká Šárka, Džbán, Petynka i mnohé další v posledních dnech bojují s nedostatkem místa. Nejen, že se značná část obyvatel přímo do areálů nedostane, ale i ti, co se tam dostanou, vyhráno nemají. Musí totiž mnohdy vystát dlouhé fronty a ve vodě si pořádně nemohou zaplavat, protože je tam doslova hlava na hlavě.

Magistrát momentálně připravuje dvě nové koupací plochy. První z nich má být plovoucí koupaliště na Náplavce. Mimo bazénů má obsahovat i wellness koutek a restaurace s kavárnami. Měla by být hotová v roce 2020. „Je otázkou, jestli by město nemělo v tuto chvíli investovat spíš do technické a dopravní infrastruktury. Na mysli mám třeba projektovou dokumentaci k dostavbě okruhu, opravy mostů apod.,“ řekl o projektu radní pro majetek Jan Chabr.

Související obsah

Druhým chystaným projektem by měl být takzvaný Dolejšák na Zličíně. „V únoru se sešlo zastupitelstvo a mluvilo se o revitalizaci. Letos to budeme řešit, nelze tedy říct, kdy se začne s výstavbou,“ řekl mluvčí pražského magistrátu Tadeáš Provazník. Rybník město koupilo za šest milionů korun a mělo by z něho vzniknout přírodní koupaliště.

V letošní sezóně se ale nových koupališť nedočkáme.

bk, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz