Hasiči

Silné bouřky se prohnaly Českem. Bez proudu jsou stále tisíce lidí

První prázdninové bouřky zaměstnaly hasiče v několika krajích. Zasahovali například u popadaných stromů a poškozených střech. Bez proudu je stále 2 500 domácností.

V Olomouckém kraji bylo od pondělí 6 500 lidí bez elektřiny. Postupně se daří všechny závady opravovat. "Bez proudu je stále 2 500 domácností. Jedná se především o Olomoucký kraj a Vysočinu," řekla v pondělí ráno mluvčí skupiny ČEZ Soňa Holingerová.

  

Hasiči Královéhradeckého kraje zasahovali u 15 událostí. "Například v Novém Městě nad Metují zasáhl blesk střechu rodinného domu. K plamennému hoření nedošlo, půda byla ale zadýmena. Při události došlo mimo jiné ke škodě na elektroinstalaci, ale prozatím ji nebylo možné vyčíslit," napsala tisková mluvčí Martina Götzová.

Bouřka se prohnala i dalšími místy v kraji, například v Sekeřicích na Jičínsku. "Vítr strhl střechu na stodole a chlévě," popsala mluvčí.

 

Související obsah

Jihomoravští hasiči řešili do večera 263 událostí v souvislosti s pondělní bouřkou. "Nejčastěji odstraňujeme popadané stromy, které omezují provoz na komunikacích," napsali hasiči na twitteru.

Náročný večer měli i ve Středočeském kraji: "Do současné chvíle evidujeme 73 událostí v souvislosti s počasím. Nejčastěji jsme vyjížděli na popadané stromy nebo nebezpečně nahnuté a hrozící pádem. Nejvíce zasaženou oblastí bylo Benešovsko a Nymbursko," napsali na twitter.

Praze se silná bouřka vyhnula. "Do dnešních 21 hodin jsme neřešili žádnou událost v souvislosti s bouřkou, silným větrem nebo přívalovým deštěm. Přejeme mnoho sil a klidnou službu kolegům," napsali na sociální síti v pondělí pražští hasiči.

Předpověď počasí:

mik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz