Domácí

V babyboxu našli další miminko! Tomáškovi je už několik měsíců

V babyboxu našli další miminko! Tomáškovi je už několik měsíců
Ilustrační snímek Zdroj: Profimedia

V babyboxu našli další odložené miminko, letos je už dvanácté. Vyzvedly ho sestřičky z havířovské nemocnice. Ukázalo se, že chlapeček je už trošku odrostlejší miminko - jsou mu zhruba čtyři měsíce. Od zakladatele babyboxů Ludvíka Hesse dostal jméno Tomášek.

Miminko bylo dobře oblečené do žlutých dupaček, bílého body a modrých ponošek. "Zkrátka fešák! Ukázal se mi v mobilním telefonu a hned jsem pochopil, že se jedná o klučíka asi ve věku čtyř měsíců," uvedl zakladatel babyboxů Ludvík Hess.

Chlapečka někdo odložil do babyboxu v Nemocnici Havířov. "Ptáte se jistě, proč se jmenuje Tomáš. Pojmenoval jsem jej na počest Tomáše Talaše, člena Správní rady Nadace Komerční banky, a. s. - JISTOTA, svého přítele, profesionálního tatínka čtyř dětí. Azylový dům našeho spolku zásobuje oblečením, hračkami a plenami. Myslím, že Tomáš Talaš je jedním z největších protagonistů babyboxů a milovníkem dětí," vysvětlil Hess.

 

Související obsah

Tomáše je už dvanáctým letošním děťátkem odloženým do babyboxu a druhým havířovským. První byla holčička Miládka odložená na konci května tohoto roku. Celkově je to už 192. miminko v babyboxu.

"Ve středu instalujeme nový babybox v Karlovarské krajské nemocnici. Když je tolik dětí, musím se snažit," dodal Ludvík Hess.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Další podpora Ukrajiny. Spojené státy pošlou pomoc za 933 miliard korun

Šéf Bílého domu Joe Biden podepsal zákon o poskytnutí pomoci Ukrajině ve výši téměř 933 miliard korun. Vojenská a humanitární podpora je údajně nejvyšším balíkem americké zahraniční pomoci za posledních alespoň 20 let. Spojené státy Ukrajině od začátku války poslaly pomoc zhruba za 1,26 bilionu korun.

Píše se na Deník.cz