Veřejná sbírka

Při nehodě zemřel záchranář (33). Zůstala po něm žena a dvě děti

Při nehodě zemřel záchranář (33). Zůstala po něm žena a dvě děti
Zdroj: komorazachranaru.cz/ youtube.com

Po čelním nárazu u obce Petrovice nad Úhlavou na místě zemřel mladý záchranář Jan Kovář, který se vracel domů z noční směny. Po třiatřicetiletém muži zůstala manželka a dvě malé děti. Záchranáři by rádi rodině zemřelého kolegy pomohli a uspořádali na něj sbírku.

"Bylo 5. června, když jsme se dozvěděli o tragické dopravní nehodě na hlavní silnici mezi Klatovy a Nýrskem, kde došlo u Petrovic nad Úhlavou k nehodě osobního a dodávkového automobilu. V tu chvíli jsme ještě netušili, že u dopravní nehody zemřel kamarád a vynikající záchranář, který byl vedoucím záchranářem z Klatov, Jan Kovář," popsali záchranáři na facebookové stránce Ze života IZS (integrovanáho záchranného systému.)

Jan Kovář patřil pod záchranáře Plzeňského kraje. "Ředitel ZZS Pk strávil několik dní hledáním možnosti, jak rodině zemřelého podřízeného pomoci," popsali záchranáři, kteří se nakonec rozhodli příběh mladého otce dvou dětí zveřejnit a založit transparentní účet, na který lidé mohou poslat peníze. Transparentní účet číslo: 2801649124/2010 účet je garantován krajským úřadem, jako veřejná sbírka.

Jan Kovář nemá podle záchranářů nárok na jiný druh odškodného. "Záchranář je zaměstnanec, ne příslušník složky IZS, takže rodina nedostane nic, kromě toho, co dá zaměstnavatel a co se případně vybere," vysvětlili záchranáři.

"Jan Kovář začal jako záchranář v nemocnici ve Strakonicích, kde poznal i svou lásku Aničku. Společně s Aničkou se stali záchranáři ZZS Plzeňského kraje. Anička, toho času na mateřské dovolené, zůstala sama na dvě děti - rok a půl starého syna Honzíka a na Amálku, které v době úmrtí jejího otce byly tři týdny," popsali záchranáři.

Tragickou nehodu vyšetřuje policie. "Ve směru od Janovic nad Úhlavou na Nýrsko jel řidič s vozidlem VW Passat. U obce Petrovice nad Úhlavou reagoval na před ním jedoucí vozidlo značky Toyota tím, že vjel do protisměru, kde došlo ke střetu s protijedoucím vozidlem značky Peugeot Boxer," popsala policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Související obsah

"Řidičem vozidla VW Passat byl třiatřicetiletý muž z Klatovska, který utrpěl zranění neslučitelná se životem. U zemřelého byla nařízena soudní pitva. Řidič z vozidla Peugeot byl se zraněním transportován leteckou záchrannou službou do nemocnice v Plzni," dodala mluvčí.
 

mik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz