Domácí

Smutná zpráva z brněnské zoo! Starého medvěda museli utratit

Smutná zpráva z brněnské zoo! Starého medvěda museli utratit
Zdroj: Zoo Brno

Zoo Brno oznámila ve středu smutnou zprávu - i přes veškerou snahu veterináře museli nakonec nemocného a starého medvěda Jelizara utratit. Do brněnské zoo se huňáč dostal jako sirotek z volné přírody na ruské Kamčatce.

"Dělali jsme, co jsme mohli. Marně," napsala na facebooku smutně Zoo Brno. Medvědovi kamčatskému Jelizarovi se zdravotní stav zhoršil na konci dubna, od té doby se mu veterinář intenzivně věnoval.

"Potíže, kterými trpí, bohužel nejsou u stárnoucího zvířete ničím neobvyklým. Má problémy se zuby a trpí artritickými změnami na kloubech, kvůli kterým jsou mu dlouhodobé podávány léky. Jelizarovu situaci neusnadňuje ani proměnlivé počasí s vysokými teplotami," uvedla v dubnu brněnská zoo.

Veterinář se přesto snažil Jelizarovi všemožně pomoci, nakonec ale bylo nutné sáhnout po krajním řešení. "Dnes v ranních hodinách jsme byli nuceni provést eutanazii. Budeš nám chybět," dodala Zoo Brno.

Související obsah

Jelizar byl sirotek z kamčatské přírody na ruském Dálném východě, jehož přesné stáří brněnská zoo neznala. "Jisté je jen, že překonal šestadvacítku, což je u medvěda věk víc než úctyhodný," vysvětlila zoo.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz