Domácí

"Dívala se přímo na mě!" Zpověď dívky, která zahlédla pumu

Puma americká, která je už téměř měsíc na útěku, se zřejmě zatoulala i na jih Moravy. Na Vyškovsku ji měla spatřit dívka, která to nahlásila policii. Odborník podle stop potvrdil, že se skutečně mohlo jednat o tuto velkou kočkovitou šelmu.

Zdá se, že uprchlá puma si udělala pořádný výlet - začátkem června zřejmě utekla svému majiteli na jihu Čech a z Jindřichohradecka přes Pelhřimovsko doputovala až na Žďársko. Vysočina jí ale zřejmě už omrzela, a tak se vydala až na jižní Moravu.

Čtrnáctiletá dívka měla v úterý spatřit v obci Dětkovice na Vyškovsku zvíře, které jí připomínalo pumu. Pro TV Nova neobvyklé setkání popsala. "Viděla jsem to přímo naproti sobě, kdy to sedělo mezi stromy a koukalo na mě. Já jsem myslela, že to je nějaká přerostlá kočka," řekla Gábina.

Než ale stačila dívka zvíře vyfotit, zvedlo se a klidně odešlo. Prý bylo plaché a nijak neútočilo. Opodál pak Gábina se svým bratrem našli podivné stopy. "Na místo byl povolán také zoolog. Ten se vyjádřil ke stopám, které zde zvíře zanechalo. Podle něj se opravdu mohlo jednat o pumu," uvedla mluvčí policie Kamila Haraštová

Související obsah

Policie se proto obrátila na zastupitele přilehlých obcí, aby varovali své občany a také turisty. Zároveň lidi žádá, aby ji okamžitě kontaktovali na čísle 158, pokud pumu náhodou spatřili.

Chovatel, kterému puma utekla, se nepřihlásil. Nejspíš jde o nelegálně chovanou šelmu. "Policisté prověřovali chovatele na jihu Čech, ale ti řekli, že jim žádná puma neutekla," prohlásila policejní mluvčí Štěpánka Uhlířová.

Věra Müllerová/sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz