Taxi

Dva kilometry za 750 Kč. Okradení turisty se taxikáři nevyplatilo

Dva kilometry za 750 Kč. Okradení turisty se taxikáři nevyplatilo
Zdroj: Profimedia

Letní sezóna nahrává nepoctivým taxikářům. Nezkušeným turistům někdy naúčtují přemrštěnou cenu za jejich služby. Pražští strážnici udělili pokutu taxikáři, který naúčtoval cizinci 29 euro za necelé dva kilometry trasy.

Městská policie zveřejnila na Facebooku poděkování jednoho z pražských hotelů, který chválil práci strážníků. "Dovolte mi vyjádřit velké poděkování strážníkům městské policie za jejich rychlé a vstřícné jednání, které vedlo k dopadení "zloděje" taxikáře, jenž nehorázným způsobem okradl našeho hosta," napsal zaměstnanec hotelu.

Nepoctivý taxikář si měl za odvoz z Hlavního nádraží v Praze k hotelu v Žitné ulici naúčtovat 29 EUR, tedy 750 Kč. Trasa je přitom dlouhá necelé 2 kilometry. Celou situaci zjistil při příchodu hosta portýr hotelu a kontaktoval městskou policii.

Související obsah

"Strážníci přijeli během pár minut, poskytli jsme jim fotografii vozidla z kamerového záznamu před hotelem a během cca 20 minut se jim podařilo vypátrat taxikáře. Díky jejich profesionální práci získal host zpět 29 EUR a nepoctivý taxikář pokutu," napsal a poděkoval za příkladnou práci městské policie.

mik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz