Zahraničí

Další útok na Bahamách! Turistu při šnorchlování napadl žralok

Další útok na Bahamách! Turistu při šnorchlování napadl žralok
Zdroj: Getty Images

Necelé dva týdny po tragické smrti jednadvacetileté dívky, kterou na Bahamách roztrhali tři žraloci, došlo k dalšímu útoku. Žralok pokousal turistu při šnorchlování - muž po napadení skončil v nemocnici.

Dvaatřicetiletého muže z Floridy napadl žralok na bahamském ostrůvku Great Guana Cay. Pokousal ho při šnorchlování se dvěma dalšími turisty.

Muž byl letecky dopraven do nemocnice, jeho stav je ale neznámý. Úřady neuvedly ani to, kam ho žralok kousnul a jaký je rozsah jeho zranění. O útoku informal zpravodajský server CBS News.

Je to už podruhé během necelých dvou týdnů, kdy žralok na Bahamách napadl člověka. Na konci června u ostrova Rose tři žraloci tygří roztrhali jednadvacetilou dívku rovněž při šnorchlování, a to přímo před její rodinou.

Je velmi vzácné, aby žraloci útočili, aniž by k tomu byli vyprovokováni. Od roku 2007 do roku 2018 na Bahamách podle deníku Daily Mail došlo k pěti útokům, přičemž tři z nich byly smrtelné.

Související obsah

Bahamy jsou proslulé tzv. žraločí turistikou. Žije tam v hojném počtu mnoho druhů žraloků - černocípí, bělaví, tygří nebo kladivouni, které místní lidé lákají na jídlo, aby se s nimi turisté mohli vyfotit nebo si s nimi zaplavat.

Žraloka natočili i v Chorvatsku poblíž Makarské riviéry. Podívejte se na video:

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz