Domácí

Zemřel lékař Josef Koutecký, život zasvětil dětem s rakovinou

Ve věku 88 let zemřel český lékař a profesor Josef Koutecký, zakladatel dětské onkologie v Československu, který svůj život zasvětil dětem s rakovinou. Smutnou zprávu potvrdila Fakultní nemocnice v Motole.

"S velkou lítostí oznamujeme, že včera 5. července ve večerních hodinách nás opustil profesor Josef Koutecký," napsala motolská nemocnice na facebooku. Bylo mu 88 let.

"Pan profesor Koutecký se zasloužil o základy dětské onkologie v Československu a mnoho dětských pacientů mu vděčí životem. Byl skvělým odborníkem a vynikajícím lékařem. Vzdejme mu prosím hold!" stojí na facebookové stránce Ze života IZS.

"Bylo mu dáno prožít život naplněný pomocí lidem. Budu rád vzpomínat na každé setkání s ním a v myšlenkách jsem s jeho rodinou," napsal na twitteru starosta Prahy 7, kde Koutecký žil, Jan Čižinský (Praha sobě).

Josef Koutecký byl primářem onkologického oddělení ve Fakultní nemocnici v Motole a čtyři funkční období zastával post děkana 2. lékařské fakulty na Karlově univerzitě. Obdržel řadu ocenění, mezi nimi i medaili Za zásluhy II. od Václava Havla, Národní cenu projektu Česká hlava za celoživotní dílo a výzkum v oboru dětské onkologie či Cenu Neuron za přínos světové vědě v oboru medicína.

Koutecký byl vdovec, s manželkou měli tři děti - dva syny a dceru, která ale v roce 2016 zemřela.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Mladík se přiznal k vystřílení školy na Floridě, zavraždil 17 lidí

Nikolas Cruz se ve středu přiznal k masakru na střední škole v Parklandu na Floridě v roce 2018, při kterém zemřelo 14 studentů a 3 dospělí. Zda 23letý mladík dostane trest smrti, anebo doživotí, určí brzy soud. Podle soudkyně Elizabeth Scheererové jsou slyšení naplánována na celý listopad a prosinec, svědectví by mohlo začít v lednu.

Píše se na Deník.cz