Mallorca

Josef popsal záchranu z hořícího autobusu na Mallorce! VIDEO

V sobotu brzy ráno vzplál na ostrově Mallorca autobus s českými turisty. Všichni stihli vystoupit a nikomu se tak nic nestalo. Češi, kteří cestovali s kanceláří Fischer, už jsou zpět v Česku. Jeden z nich popsal dramatické chvíle, kdy autobus začal hořet.

Autobus, který byl na cestě na letiště v hlavním městě Palma, začal hořet na dálnici Inca krátce po šesté hodině ráno. Požár způsobila zřejmě nějaká technická závada, přesnou příčinu zatím vyšetřovatelé neznají. Jako první o tom informovala Česká televize.

Všichni cestující i řidič stihli z autobusu vystoupit a dokonce si podle mluvčího cestovní kanceláře Fischer vyzvedli i své věci. "Řidič rychle zareagoval, zastavil, všichni bezpečně vystoupili, vyndali si své věci a na odpočívadle počkali na příjezd náhradního autobusu," uvedl pro TN.cz Jan Bezděk.

Podle cestujícího Josefa Mikásky si požáru jako první všiml jeden z nich. "Poté řidič zastavil u svodidel a cestující šli co nejrychleji ven. Poté jsme na řidiče začali pokřikovat, že mu hoří motor a ať otevře zavazadlový prostor," popsal redakci TN.cz Josef.

Spolu s dalším turistou začali ze zavazadlového prostoru vyhazovat kufry, které si ostatní odebírali a utíkali do bezpečí. "V ten moment už začínal autobus hodně hořet, a tak jsme trochu poodešli. Když bouchaly pneumatiky a okna, jsme raději šli ještě dál," sdělil Josef.

Související obsah

Původní autobus ohořel na konstrukci, náhradní doprava se ale našla rychle. "Potom nás naložily projíždějící autokary s Němci a odvezly nás na letiště," doplnil cestující.

U řidiče provedli policisté dechovou zkoušku na alkohol, která byla negativní, informoval portál ultimahora.es. Policisté kvůli vyšetřování na místě odkláněli dopravu, uzavírka trvala asi hodinu.

Turisté už jsou podle mluvčího CK Fischer v pořádku v Česku, letadlo podle webu pražského Letiště Václava Havla přistálo krátce před jedenáctou hodinou. "Náhradním autobusem stihli odlet do Prahy a už by měli být doma," doplnil Bezděk.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz