Domácí

Dovolenkáře čekalo překvapení! Místo obyčejného letadla luxusní stroj

Dovolenkáře čekalo překvapení! Místo obyčejného letadla luxusní stroj
Zdroj: TV Nova

Lidé, kteří dnes v poledne odlétali z Prahy na dovolenou na Krétu, čekalo příjemné překvapení. Společnost Smartwings pro ně totiž kvůli nedostatku vlastních letadel objednala náhradní letadlo. Čeká je tak mnohem komfortnější svezení velkým airbusem určeným na dálkové lety.

Smartwings k tomuto kroku přistoupili v této sezóně už podruhé. Kvůli tomu, že letadla typu Boeing 737 MAX8 nesmí z bezpečnostních důvodů do vzduchu, dohodla se česká společnost na zapůjčení náhradního stroje od Ethiopian Airlines, upozornil specializovaný web zdopravy.cz.

Dohodu leteckých společností potvrdila i mluvčí Smartwings Vlaďka Dufková. Etiopské letadlo přiletělo do Prahy z Frankfurtu, kde by jinak zůstalo celý den nevyužité. Let s českými turisty do Heraklionu byl naplánován na dnešní poledne.

Související obsah

Airbus A350 létající pro Ethiopian Airlines pojme 313 cestujících v ekonomické třídě a dalších 30 míst je k dispozici v byznys třídě. Uspořádání pohodlnějších a prostornějších sedaček je 3x3 v každé řadě. Cestující mají k dispozici videosystém zabudovaný v opěradlech před sebou. Do původního boeingu by se vešlo jen 189 lidí.
 

Podívejte se, jak to vypadá v letadle A350-900:

ČTĚTE TAKÉ:

Jak si chytře zabalit do PŘÍRUČNÍHO ZAVAZADLA? Tipy a triky pro všechny cestovatele
Proč vám v letadle nechutná jídlo? Kuchaři za to nemůžou

tbc, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Velká Británie zpřísňuje pravidla, pro vstup do země je nutné mít test na covid-19

Velká Británie od pondělí zpřísňuje pravidla pro vstup do země. Nově se cestující dostanou do země už jen s negativním výsledkem testu na covid-19. Nezáleží na tom, jestli jsou očkovaní, musí se prokázat testem. Země ke zpřísnění přistoupila, aby zabránila šíření varianty omikron. "Od pondělí mohou do země přicestovat z Nigérie jen občané a rezidenti Velké Británie a musí podstoupit samoizolaci," uvedl na twitteru britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a dodal, že vakcíny stále zůstávají hlavním nástrojem, jak před covidem ochránit sebe a své blízké.

Krátká zpráva

Za sobotu přibylo 10 967 nakažených, je to méně než před týdnem

Česko za sobotu eviduje 10 967 potvrzených případů nákazy koronavirem. Před týdnem za sobotu přibylo o 1 500 případů více. Nejhorší situace je v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště a v Olomouci. V nemocnicích je aktuálně 6 431 pacientů s covidem, z toho 1 018 v těžkém stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Píše se na Deník.cz