Zahraničí

Dělníci na Litvínovsku našli leteckou pumu! Váží přes 200 kilo

Při výkopových pracích na Litvínovsku našli nevybuchlou leteckou pumu, která váží přes 200 kilogramů. Na místo vyrazili policejní pyrotechnici, kteří bombu zneškodnili. Likvidace obří letecké bomby proběhne i ve Frankfurtu, kde v sobotu evakuují přes 16 tisíc lidí.

Na Litvínovsku našli při výkopových pracích 500librovou (asi 227 kilogramů) nevybuchlou americkou leteckou pumu. "Policisté z Pyrotechnické služby Policie ČR v současné chvíli zajišťují podmínky pro zneškodnění letecké pumy a přijali adekvátní opatření," uvedla kolem druhé hodiny odpoledne policie na twitteru.

Zhruba po dvou hodinách policisté oznámili, že pyrotechnici nalezenou leteckou pumu zneškodnili. Evakuace obyvatel tak nebyla nutná.

Dvakrát tak velkou, tj. půltunovou, leteckou bombu z druhé světové války našli dělníci i ve Frankfurtu nad Mohanem. Tam v sobotu začaly přípravy na její nedělní zneškodnění. Z evakuační zóny, která zahrnuje i centrum města, musí odejít 16 a půl tisíce lidí.

Podle serveru T-Online.de byli prvními evakuovanými obyvateli lidé z pečovatelského domu. Mezi nimi bylo i 25 pacientů v kómatu, které převezli do jiných nemocnic a ústavů. "Převoz proběhl hladce," řekli hasiči.

Zbylí obyvatelé musí své domovy opustit do nedělní osmé hodiny ráno. Zneškodňování bomby by mělo začít odpoledne - a pokud všechno půjde podle plánu, po 18. hodině už by mělo být vše hotovo.

Likvidace bomby bude mít dopad na železniční i městskou hromadnou dopravu. Omezení provozu se dotkne i mezinárodního letiště. "Rozsah omezení závisí na počasí a povětrnostních podmínkách. Lety mohou být zpožděné. Cestující jsou povinni se všas informovat před odletem na internetových stránkách leteckých společností," napsalo frankfurtské letiště na svých stránkách.

sei, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz