Výbuch

Výbuch plynu zabil matku a dvě děti (5 a 7). Čtyři lidé se zranili

Tři lidé zemřeli a další čtyři byli zraněni při výbuchu v bytě na jihu Polska. Podle úřadů přišla při explozi o život 39letá matka a její dvě dcery. Hasiči oznámili, že v bytě vybuchl plyn.

Plyn vybuchl v sobotu odpoledne v přízemí čtyřpatrového bytového domu ve městě Bytom na jihu Polska. Zemřela při něm 39letá žena a její dvě dcery ve věku pěti a semi let, které v bytě, jímž exploze otřásla, bydlely. Píše o tom agentura Enex.

Další čtyři lidé utrpěli zranění, jeden z nich je v ohrožení života. Záchranáři ho přepravili do nemocnice s těžkými popáleninami. Dohromady museli hasiči ve spolupráci s policisty evakuovat 17 lidí z celého domu. V bytě po výbuchu začalo hořet.

Exploze byla tak silná, že vysklila okna i u sousedních domů. Hasičům už se povedlo požár uhasit, ženě a dívenkám už ale nemohl nikdo pomoci. Záchranáři museli také prohledat všechny byty, aby se ujistili, že tam nikoho nenechali.

Související obsah

Rychlejší evakuaci podle Enexu bránily stavební práce v jedné z postranních ulic. Starosta poté oznámil, že nepředpokládá, že by se lidé vrátili do svých domovů ještě v sobotu. Ubytování je pro ně zajištěno.

epa, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz