Obchodní centrum

V centru Prahy hořela střecha obchoďáku, uhasila ho ochranka

V centru Prahy hořela střecha obchoďáku, uhasila ho ochranka
Zdroj: HZS Praha

V Praze hořela střecha jednoho z největších obchodnjích center. K neštěstí došlo v neděli večer na pražském Smíchově. K požáru na místo vyjely tři jednotky hasičů.

Podle prvotního vyšetřování je příčina zatím neznámá. S největší pravděpodobností na střeše budovy začal hořet travní porost. Vyšetřovatelé pracují i s verzí, že se jedná o nedbalost. Požár likvidovaly celkem tři hasičské jednotky, aby se oheň nešířil dál. Veškeré možnosti jsou stále v řešení. Stále není ani vyčíslená škoda, kterou požár způsobil.


Jako první se o požáru dozvěděla ochranka budovy, ta ihned na místo přivolala hasiče. "Před příjezdem hasičů byl požár lokalizován zaměstnanci ochranky, hasiči pak dohasili doutnající travní porost a prolili vodou i okolní trávu a křoviny,“ uvedl mluvčí hasičů Martin Kavka. Požár si naštěstí nevyžádal žádná zranění.

Související obsah

Hasiči i meteorologové v nadcházejících dnech varují před suchým počasím a nedoporučují rozdělávat otevřený oheň. Nebezpečný je třeba i vyhozený nedopalek od cigarety, od kterého suchá tráva okamžitě chytne. Podobných požárů je v posledních dnech čím dál více, meteorologové z ČHMÚ dokonce vydali v pondělí dopoledne výstrahu před nebezpečím požárů - více o ní čtěte zde.

bk, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz