Brno

Řidič měl úmyslně srazit autem muže! Zločin se snažil zamaskovat

Policie dopadla třiačtyřicetiletého řidiče, který měl v květnu v Brně-Chrlicích úmyslně srazit devětadvacetiletého muže a z místa nehody ujet.

Řidič měl mladíkovi způsobit velmi vážná zranění kvůli tomu, že se připletl do silnice. Rozhněvaný muž podle policie z místa nehody odjel, ale rozhodl se vrátit a autem se rozjel přímo proti chodci, kterého srazil a z místa nehody odjel, aniž by mu poskytl potřebnou pomoc.

Podle svědků měl poté odjet směrem k dálnici. "Na místě jej ošetřovali svědci události," popsal TN.cz policejní mluvčí Pavel Šváb. Policie navíc zjistila, že měl podezřelý muž v době nehody i odebraný řidičský průkaz, o který si mohl už znovu zažádat, ale o opětovné vydání průkazu nepožádal.

Související obsah

Pachatel se údajně snažil ze svého auta odstranit stopy po nehodě. "U vozidla, které při srážce řídil, už byly naplánované opravy, které měly následky nehody zakrýt," popsal Šváb.

Policie žádala o pomoc s pátráním veřejnost, vůz totiž zachytila kamera. Řidič skončil ve vazbě. Za pokus o vraždu mu hrozí až osmnáctileté vězení.

mik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz