Zahraničí

Seniora uvěznil strom! Lékař ho prohlásil za mrtvého, muž byl živý

Seniora uvěznil strom! Lékař ho prohlásil za mrtvého, muž byl živý
Zdroj: Profimedia

Tři dny bojoval jednasedmdesátiletý senior ze slovenské Domaniže o život poté, co ho zavalil strom. Když ho záchranáři v neděli našli, prohlásili ho za mrtvého. Muž byl však celou dobu naživu. Jakmile to lékař zjistil, převezl zraněného muže vrtulník do nemocnice v Žilině s poraněním páteře a hlavy.

Senior se vydal ve čtvrtek do lesa na dřevo u obce Domaniže na severozápadě Slovenska. Když kácel suchou borovici, měla ho zavalit a uvěznit polovinu těla. Sousedé ho začali postrádat po dvou dnech a zavolali na policii.

Okamžitě se rozjela pátrací akce, do které se zapojili i obyvatelé obce, informovaly tvnoviny.sk. Muže se podařilo najít v neděli kolem půl páté odpoledne. Na místo byla přivolaná záchranka.

"Operační středisko vyslalo na místo rychlou lékařskou pomoc a vrtulník záchranné služby. Lékař konstatoval smrt," uvedl Jozef Minár z operačního střediska.

Související obsah

Poté si však záchranář všiml, že senior žije. Vrtulník ho transportoval do Fakultní nemocnice v Žilině s poraněním hlavy a páteře. "Aktuálně se nenachází v kritickém stavu, ale nadále zůstává na intenzivní péči," uvedla mluvčí nemocnice Lenka Záteková.

Případem se zabývá také policie, která zahájila trestní stíhání kvůli ublížení na zdraví.

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA přesunou malý kontingent vojáků do regionu poblíž Ruska

Americký prezident Joe Biden v pátek večer oznámil, že Washington posílí svou vojenskou přítomnost poblíž Ruska dalšími vojáky, kteří budou brzy přesunuti do zemí východní Evropy. Americký ministr obrany Lloyd Austin na pátečním brífinku řekl, že tyto jednotky budou použity k "posílení bezpečnosti v zemích NATO na východním křídle." Pentagon už dříve avizoval, že asi 8 500 amerických vojáků bylo uvedeno do "zvýšené pohotovosti", aby byli nasazeni ve východní Evropě.

Píše se na Deník.cz