Domácí

Muž našel kufr plný vzácných mincí. Ležel na ulici v Brně!

Muž našel kufr plný vzácných mincí. Ležel na ulici v Brně!
Zdroj: Policie ČR

Sběratel, který si v pondělí na ulici v Brně zapomněl kufřík plný vzácných mincí, nemusí zoufat. Čestný nálezce ho totiž donesl strážníkům. Majitel je mimo Brno, "poklad" si vyzvedne v nejbližší době.

Osmatřicetiletý muž našel na zemi kovový kufřík. Ten následně předal městské policii. "Když strážníci zavazadlo prozkoumali, zjistili, že jeho obsah má pro majitele nejspíš velkou sběratelskou hodnotu,“ řekl tiskový mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Policisté v kufříku napočítali kolem 350 historických mincí. Mimo jiné několik československých korun, maďarských forintů nebo polských zlotých. A nechyběly ani marky, šilinky, rubly, franky nebo mince rumunské a bulharské. "Uvnitř se nacházely i pamětní medaile, klíče i další osobní věci a cennosti,“ dodal Ghanem.

Související obsah

Policie majitele naditého kufříku kontaktovala. Dle jeho slov je mimo Brno a na služebnu se dostaví později. Celkovou hodnotu "pokladu" majitel odhadl na zhruba dvacet tisíc korun. Zda dostane muž, který kufřík našel, nálezné, se zatím neví. "Takovouto informaci zatím nemáme,“ dovysvětlil tiskový mluvčí.

bk, TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz