Chicago

Hrůza pod hladinou! Obyvatele Chicaga vyděsil aligátor v jezírku

Hrůza pod hladinou! Obyvatele Chicaga vyděsil aligátor v jezírku
Zdroj: ENEX

Netradiční pohled se naskytl návštěvníkům v jednom z chicagských parků, kde v tamním jezírku nalezli přes metr a půl dlouhého aligátora. Kde se tam vzal, je záhadou, nejedná se o lokalitu, kde se totiž běžně vyskytují. Úřady ho chtějí umístit do zoo.

V úterý se policisté o šelmě dozvěděli přes sociální sítě, kde lidé neustále řešili aligátora v jezírku. Policie na místo přijela, aby si informace ověřila. Když viděli obřího ještěra, nevěřili vlastním očím. "Po příjezdu na místo jsme opravdu zjistili, že se v parku nachází jeden a půl metru dlouhý aligátor,“ řekla mluvčí policie Michelle Tannehillová.

Aligátora bude těžké chytit. Často se skrývá pod hladinou, kam není vidět. Proto se policie rozhodla kolem rybníku nastražit několik pastí a doufá, že se ještěra podaří včas chytit. Aligátoři totiž potřebují teplejší počasí - nejvhodnější podmínky mají na Floridě. V Chicagu je přeci jen chladněji, i proto by bylo dobré co nedříve zvíře odchytit. Podle policie v těchto podmínkách dlouho nepřežije.

Související obsah

Jak se zvíře do této části města dostalo, nikdo neví. Policie nevylučuje ani možnost, že aligátor utekl soukromému majiteli, který se ze strachu nepřihlásil. Podle abc7chicago.com bude zvíře s největší pravděpodobností umístěno do nedaleké zoo.

Zatím nikdo nebyl zraněn a policie vyzývá obyvatele ke zvýšené opatrnosti. "Informovali jsme návštěvníky, aby se drželi dál od vody,“ dodala policejní mluvčí.

bk, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz