Střelba

Detaily ze střelby v Kostelci: Výstřelů padlo více, předtím se pohádali

Muž, který ve středu pozdě odpoledne začal střílet v Kostelci nad Labem na Mělnicku, podle policistů po zbrani sáhl po vyhrocené rodinné hádce. Kriminalisté incident řeší jako pokus o vraždu, obvinění zatím nepadlo.

"Z dosavadních závěrů vyšetřování vyplývá, že šestapadesátiletý muž dvaaosmdesátiletou ženu postřelil po rodinné rozepři. Zbraň držel legálně," řekl na dotaz TN.cz ve čtvrtek dopoledne policejní mluvčí Zdeněk Chalupa.

Odmítl ovšem upřesnit, v jakém příbuzenském vztahu oba dva byli. Věkový rozdíl může ukazovat například na matku se synem.

Podívejte se na středeční reportáž TV Nova: 

"Kolegům se podařilo zjistit, že při incidentu padlo výstřelů více. V případu byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření z pokusu o vraždu, obvinění zatím ještě nepadlo. Je možné, že se to změní ještě během dneška," doplnil Chalupa.

Související obsah

Zároveň vyvrátil informaci, že se střílelo ve stejné budově, kde sídlí kostelečtí policisté. Podle Chalupy  ovšem výstřely padly poblíž služebny.

Vážně zraněnou ženu zdravotníci převezli do pražské vinohradské nemocnice. Její mluvčí Hana Vránová ovšem odmítla ve čtvrtek zdravotní stav zraněné seniorky komentovat s odkazem na ochranu osobních údajů. 

pez, TN.cz

K tématu Střelba

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz