Miloš Zeman

Tajemství Zemanova dalekohledu: Ovčáček řekl, co prezident sleduje

Tajemství Zemanova dalekohledu: Ovčáček řekl, co prezident sleduje
Zdroj: Jiří Ovčáček

Prezident Zeman se včera na Pražském hradě setkal s premiérem Babišem. Ze schůzky nevzešla žádná nová zásadní informace, ale z fotografie, kterou na sociální síť vložil mluvčí Ovčáček, je patrné, že prezident má velký zájem o dění v zemi. Občany v podhradí totiž sleduje speciálním dalekoholedem z okna pracovny.

Je to skoro jako ve slavné české pohádce Byl jednou jeden král. Panovník v podání Jana Wericha tam pomocí svého monstrózního dalekohledu sleduje své poddané v celé zemi – zajímá ho, jak žijí, jak se mají, jestli jsou spokojení. A jak je vidět na fotografii v úvodu článku, také Rudolf II. používal dalekohled ke sledování poddaných. Tedy alespoň podle další klasické české pohádky Císařův pekař.

A stejné praktiky evidentně používá také současný český prezident Miloš Zeman. Hlavu státu teď usvědčila fotografie, kterou na sociální síť vložil hradní mluvčí Ovčáček. Na fotografii je vidět, že Zeman má ve své pracovně u okna dalekohled, kterým sleduje dění v hlavním městě.

A rozhled má pan prezident opravdu dobrý, jak se můžete přesvědčit v následujícím schématu: 

 

Zdroj: Google Maps

"Dalekohled pan prezident používá velmi málo, je úžasný pro pozorování krás Prahy, osobně jsem to vyzkoušel,“ napsal redakci TN.cz ohledně dalekohledu mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

hru, TN.cz

K tématu Miloš Zeman

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz